1 Torba Kalekim Kaç Metrekare Yer Yapar ?

Bir torba 25 kg kalekim – Fayans, kalebodur, seramik yapıştırıcısı kaç metrekare yer yapar ? Bir metrekareye ne kadar kalekim yapıştırıcı gider ? Bir torba kalekim kaç metrekare yer yapar ? Seramik, Fayans yapıştırıcı hesabı nasıl yapılır ? Soruları internette araştılıyor.

Öncellikle şunu belirtmek isterim ki seramik fayans yapıştırıcı isim olarak halk arasında genellikle kalekim olarak telafuz ediliyor. Bu sebepten de başlıkta ve yazı içeriğin de seramik, fayans, kalebodur yapıştırıcısı yer yer kalekim olarak geçmektedir.

Peki 1 torba kalekim – fayans, seramik, kalebodur yapıştırıcı kaç metre yer yapar – Bir metrekareye ne kadar kalekim gider?

Fabrika verilerine göre bir metrekare alana 4 kg seramik yapıştırıcısı gitmektedir. 1 torba yapıştırıcı da 25 kg olduğuna göre bir torba kalekim 6 metre yer yapmaktadır.

Fakat bildiğiniz üzere kağıt üzerinde yazan pratikte pekte geçerli olmuyor. Sarfiyatı etkileyen bir çok sebep var. Bunlardan En önemli olanı zeminin düzgünlüğüdür. Zeminin düzgünlüğünden eminseniz iyi bir şap atılımış veya iyi bir sıva yapılmışsa fabrika verilerine yakın sonuçlar elde edilebilir. Ancak zeminin bozuk olması durumunda bozukluğa göre işin rengi değişebiliyor.

Zeminin düz bir zemin ise eğer;

Metrekareye 5 kg fayans yapıştırıcı gider, bir torba kalekim de 5 metre yer yapar.

Zemin de az bozukluk var ise;

1 torba seramik yapıştırıcısı 4 metre kare yer yapar, metrekareye de 6 kg kalekim gider.

Bu listeyi göz önünde bulundurarak seramik – fayans – kalebodur – kalekim hesabınızı işleme yapacağınız zemine göre yapabilirsiniz.

About admin

Check Also

İnşaat Kum Çakıl Mıcır Fiyatları 2021 Listesi

Yüzyıllar boyunca kum; İnşaat, tarım, peyzaj, tasarım ve altyapı gibi bir çok işletme için önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir