Bir Torba Mineral Sıva kaç M2 Yer Yapar?

Mineral sıva:Beyaz çimento esaslı, polimer katkılı, malayla uygulanan, sentetik emülsiyon esaslı, yüksek buhar geçirgenliğiyle nefes alabilen, içerideki nemi dışarıya atabilen, dekoratif tane dokulu, doğal renkli mermer parçacıklardan oluşan, çatlama yapmayan, su itici özelliğe sahip, üzeri boyanabilen yalnızca su ile karıştırılarak kolay ve çabuk uygulanan dekoratif amaçlı kullanılan sıva malzemesidir. Dekoratif kaplama ismi ile de bilinen minarel sıva, tüm binaların iç ve dış cephelerinde brüt beton, betopan, sunta, alçıpan v.b tüm yüzeylerde dekoratif amaçlı kullanılabiliyor.Peki bir torba dekoratif (mineral) sıva kaç metrekare yer yapar? İşte detaylar …

Buradan Bir torba hazır sıva kaç metrekare yer yapar adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

1 Torba Mineral (Dekoratif) Sıva kaç M2 Yer Yapar?

25 Kg’lık bir torba mineral sıva sarfiyatı, uygulama yapılan yüzeyin düzgünlüğüne bağlı olarak değişiklik gösteriyor.Yani sarfiyatı etkileyen en büyük faktör uygulama yapılacak olan yüzeyin düzgünlüğü.

Yüzey ne kadar iyi olursa sarfiyat o kadar az olur. 1 torba mineral sıva fabrika verilerine göre 13 metrekare (m2) yer sıvaya biliyor. Fakat kağıt üzerinde yazan pratikte pekte geçerli olmuyor.

Bir torba dekoratif sıva kaba sıva üzerine uygulandığın da 7 metrekare, kaplama, mantolama (Isı yalıtım sistemleri) üzerine ugulandığın da 8-9 metrekare (m2) daha pürüzsüz alanlara (alçıpan, betopan, brüt beton v.b) uygulandığında ise 10-11 metrekare (2) yer sıvayabiliyor.

About admin

Check Also

İnşaat Kum Çakıl Mıcır Fiyatları 2021 Listesi

Yüzyıllar boyunca kum; İnşaat, tarım, peyzaj, tasarım ve altyapı gibi bir çok işletme için önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir