Hazır Beton Fiyatları 2019


Hazır Beton Fiyatları 2018
Hazır Beton Fiyatları 2018

Merhaba Bu yazıda 2019 yılı hazır beton satış fiyatlarını detaylı bir şekilde sizler için araştırdık.

1 m3  Hazır Beton Fiyatı

Belli bir markanın hazır beton metreküp fiyatından değilde, Türkiye geneli bir fiyatlandırmadan bahsedeceğimiz için 1 mhazır beton fiyatı şu kadar Tl, bu kadar Tl diye söz etmemiz yanlıştır, bizleri yanıltabilir. Neden diye soracak olursanız, şöyleki hazır beton fiyatlarını etkileyen bazı faktörler vardır.

İşte o faktörler

•Beton santraline olan yakınlık uzaklık değerleriniz

•Hazır betonu satın alacağınız il ve ilçe

•Satın alacağınız betonun cinsi 

•Hazır beton firması

Daha detaylı anlatmak gerekirse; İstanbul ve Erzurum’daki beton fiyatları birbiriyle aynı değildir. Çünkü malzeme ve şirket giderleri aynı değildir. Farklı bir örnekle; Varsayalım ki Hazır beton ihtiyacı olan iki ayrı inşaatınız var. İnşaatınız dan biri hazır beton şirketine 1 km uzaklıkta, diğeri ise 10 kilometre. Satın aldığınız hazır beton kendiliğinden inşaatınıza gelemeyeceği için bu noktada beton mikserleri devreye giriyor. Beton mikserleri ise hepimizin bildiği üzere yaktığı mazotun hayrına hareket işlemlerini gerçekleştiriyor. İşte hazır beton fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerden biri bu inşaat – hazır beton tesisi mesafe ilişkisi. Kısaca hazır beton ihtiyacı olan inşaatınızın mesafesi tesise ne kadar uzak olursa okadar çok fiyat artışı olur.

2019 Hazır Beton Fiyatları

•Fiyatlar Türkiye geneli ortalama fiyatlardır

•Fiyatlara nakliye giderleri dahil değildir

•Sadece mikser pompa hariç fiyatlardır

•Pompa için metre küp başına ortalama fiyat 4 Tl  dir

•Fiyatlara KDV dahildir

C14 bETON Fiyatı ⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢ 170 TL
C16 Beton Fiyatı ⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢ 178 TL
C18 Beton Fiyatı ⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢ 180 TL
C20 Beton Fiyatı ⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢ 185 TL
C25 Beton Fiyatı ⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢ 188 TL
C30 Beton Fiyatı ⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢ 190 TL
C35 Beton Fiyatı ⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢ 200 TL
C40 Beton Fiyatı ⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢ 230 TL
C45 Beton Fiyatı ⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢ 265 TL
C50 Beton Fiyatı ⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢ 310 TL
150 Doz Grobeton Fiyatı ⇢⇢⇢⇢⇢⇢ 170 TL
200 Doz Grobeton Fiyatı ⇢⇢⇢⇢⇢⇢ 178 TL
300 Doz Şap Fiyatı ⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢ 230 TL
400 Doz Şap Fiyatı ⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢ 250 TL
500 Doz Şap Fiyatı ⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢⇢ 265 TL
Peki 1 Beton Mikseri Kaç Metreküp (m3) Beton Alır ?

Hazır beton mikserleri 6 ve 12 metreküp arasında değişen, çeşitli tank hazneleri ile inşa edilmiştir.Bahse konu hazır beton mikserlerinin tank kapasiteleri, firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Burada şöyle bir detayı göz ardı etmemek gerekir. Hazır beton taşıma standartlarına göre; Beton mikserlerin tank hazneleri dolum esnasında %100 lük bir oranda doldurulması doğru değildir. çeşitli sebeplerden dolayı hazır beton mikserlerinin tankı, dolum esnasında tam doldurulmaması ve %20 lik bir kısmı boş bırakılması gerekmektedir. Örneğin 6 metreküplük bir beton mikserinin tankı, dolum esnasında %20 lik bir oranda boş bırakılılırsa  mikser içerisindeki hazır beton miktarı 4,40 m3 seviyelerine düşüyor. Bu sebepten dolayı beton siparişi verilecek firma ile bu ayrıntı konuşulup doğabilecek sorunlara karşı baştan önlem alınması gerekmektedir.

1 Metre Küp Hazır Beton Kaç Metre Kare Yer Kaplar ?

Bu soruya ezbere bir yanıt vermek mümkün değildir. 1 Metre küp hazır betonun kaç metrekare yer kaplayacağını öğrenmenin tek bir yolu vardır. O da metreyi kalemi ele alıp ölçüp biçip, yazıp  çizerek bu sorunun cevabını çok düşük bir açıkla bulmaktır. Hazır beton uygulaması yapacağımız yerin en, boy ve yükseklik ölçüleri ihtiyacımız olan hazır beton miktarını doğru ve eksiksiz bir hesaplama sonucu bizlere verecektir.


Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir