İç Cephe Boya Renkleri 2019


İç cephe boya renkleri renk örnekleri 2018

İç Cephe Boya Renkleri 2019 Evinizdeki huzurun sırrı doğru boya seçimi yapmaktan geçiyor.

En değerli yaşam alanımız olan evlerimizin daha huzurlu ve ferah olması için yapılacak en etkili şey odalarımıza uygulayacağımız boya işlemleri için doğru renk seçimleridir. Doğru renk seçimi ile odalar daha ferah ve aydınlık bir hale gelirken, yanlış renk seçildiğinde bunun tam tersi bir sonuçla karşılaşabiliyor.

Değerli ziyaretçiler bu yazımızda iç cephe duvar boya renkleriniz de; Gönül rahatlığı ile  kullanabileceğiniz birbirinden farklı İç cephe boya renkleri ni sizlerle paylaşıp aynı zamanda doğru bir şekilde seçim yapıp uygulamanıza yardımcı olacak altın değerinde bir kaç bilgiye yer vereceğiz.İşte o renk örnekleri ve doğru bir seçim yapmanız için sizlere yardımcı olacak bilgiler.

Tavan Duvar Mesafesi

İç cephe boya renkleri renk örnekleri 2018
İç cephe boya renkleri renk örnekleri 2018

Evinizde tavan duvar mesafesi dar ise, çok fazla kapalı tonlar tercih etmemenizde fayda var. Açık renk tercih etmeniz durumunda tavan olduğundan daha yüksek gözükecektir.

Cephe

İç cephe boya renkleri renk örnekleri 2018
İç cephe boya renkleri renk örnekleri 2018

Eğer boya seçimi yapacağımız oda kuzey cephe tarafına kalıyorsa koyu tonlarda bir renk seçimi yine doğru olmayacak, odamıza boğuk bir hava katmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Kuzey cephe tarafına kalan odaların genel olarak daha açık renkte boyanması gerekirken güney cephe odalarda daha koyu renkler tercih edilmelidir.

Oturma Odası Ve Salon

Oturma odası ve salon evimizin en uğrak mekanları olup, yorgunluğumuzu attığımız dinlenme alanlarımızdır.Bu nedenle bu mekanlarda gözü yormayan, sakinlik ve dinginlik sağlayan renkler tercih edilmelidir.Çok koyuya kaçılmadan, mavinin ve yeşilin açık tonları, beyaz, nötr ve doğal renkler size günün stresini unutturmakta yardımcı olur.Ayrıca tercihinizi bu renklerden yana kullandığınız taktirde mekan daha geniş ve ferah gözükecektir.Küçük bir ipucu; Eğer ortama biraz hareket katmak isterseniz koltuk ve halı seçimlerinizi de çok fazla aşırıya kaçmadan birbirleri ile uyum sağlayacak şekilde canlı renk tonlarında tercih edebilirsiniz.Aşırıya kaçmanız abartmanız durumunda bu ferah ortam karışacak ve sizleri rahatsız edecektir.

Yatak Odası

Yatak odası uykularınızı en rahat ve huzur dolu yaşayabilmeniz için size en yakın olan (En çok sevdiğiniz) renge boyanmalıdır.Koyu renk seçimi üzerinizde gerginlik oluşturacağı için bu mekanda da çok fazla koyuya kaçmadan açık renk tercih etmelisiniz.Doğanın rengi yeşil, gökyüzü mavisi, açık mavi tonları, morun açık tonları yatak odaları için en çok tercih edilen ideal renklerdir.Duvar rengi ve mobilyalarda kullanılan renklerin uyum içerisinde olması oldukça önemlidir.Bu ayrıntılar en rahat ve en huzurlu bir uyku için gerekli şartların başında gelir.Ayrıca yatak başlığının dayandığı duvarı, diğer 3 duvar renginden bir tık koyuya boyayarak odaya bir derinlik ve hareket katabilirsiniz.

Çocuk Odası

İç cephe boya renkleri renk örnekleri
İç cephe boya renkleri renk örnekleri

Evin en hareketli odasının tabi kide hareketli cıvıl cıvıl  bir boyaya ihtiyacı vardır.Bu odada; Turuncu, yeşil, kırmızı ve sarı sıcak renkler kullanılması gerekir.Ağır koyu renk tercihleri bu odada tercih edilmesini önermemekteyiz. Oda kapalı ağır bir renge boyandığı zaman çocuklarda içine kapanık bir ruh hali gözlenebilir. Özellikle ergenlik çağındaki gençlerin odalarında sakinleştirici etkiye sahip renkler tercih edilmelidir.

Mutfak

mutfak boya renkleri
İç cephe boya renkleri renk örnekleri

Bu alanda ise ihtiyacımız olan iştah açıcı ve enerji verici renk tonlarıdır.Rengin iştah açıcı tonumu olur demeyin oluyor bize güvenin :)Öyleki mavi renginin iştah kesici bir özelliğe sahip olduğuna inanılır. Seçimlerimizi yine kırmızı sarı, açık yeşil, beyaz ve gri tonları tercih edilip koyu renkler bu mekanda kesinlikle tercih edilmemelidir. İştah kapatır, dramatik ve kasvetli bir yemek deneyimi yaşatır.

Giriş

giriş hol boya renkleri 2018Evinizin girişi misafirlerinizi karşılama mekanınız olduğu için karşınızdaki insanları heyecanlandıracak koyu renkleri seçebilirsiniz. Ya da size eve girer girmez huzur sağlayacak turuncu ve sarının yumuşak tonları, bej veya gri rengi düşünebilirsiniz.

Renk seçiminizde sizlere yardımcı olacak daha bir çok iç cephe boya renk örnekleri yazımız güncellendikçe eklenecektir.

Sevgi ve saygılarımızla sonra görüşürüz 🙂


Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir