Kaba İnşaat İşçilik Fiyatları 2021

Günümüzde insan nüfusunun artmasına paralel olarak yapıya olan ihtiyaçta önemli ölçüde artmaktadır. Bir çok insan farklı sebeplerden dolayı, ihtiyaçları doğrultusunda yeni bir yapı inşa etmek ister. Bu süreç, karmaşık, maliyetli ve zaman alıcıdır. Bu nedenle başlamadan önce fiyatları ve zaman perspektiflerini iyi anlamak önemlidir. İşte bu yüzden, hesap kitap aşamasında ilk akla gelen kaba inşaat işçilik maliyetleri hakkında ön bilgi edinmek isteyenler için kaba inşaat işçilik fiyatlarının yer aldığı bu yazıyı sizler için derledik.

Hazırladığımız yazıda 2021 yılı kaba inşaat işçilik maliyetleri hakkında bilgi edinmek isteyenler için kaba inşaat işçilik fiyatları yer almaktadır.

Yapı inşa etme sürecine ilk adım kaba inşaat başlığı altında olan kalıp işçiliği ile atılır ve bu adımı demir, beton, duvar, kaba sıva işçilik işlemleri takip eder. kaba sıva çalışmalarının tamamlandığı vakit yapının kaba inşaat işlemleri de bitmiş olur. Kısaca kaba inşaat ; işlenmemiş ve herhangi bir estetik işlem görmemiş yapılar için kullanılan bir terimdir.

Bu aşama inşaatın en önemli aşamalarından biridir. Bu aşamada çalıştırılacak işçi ve ustalar özenle seçilmelidir. Hatalar telafi edilemez, geri dönüşler ciddi kayıplarla sonuçlanabilir. Aşağıdaki tablo da 2021 yılı ortalama kalıp, taş duvar, tuğla duvar, demir olmak üzere malzemeli, malzemesiz kaba inşaat işçilik fiyatları listesi metrekare bazında yer almaktadır.

İşte 2021 Yılı Kaba İnşaat İşçilik Fiyatları

Kalıp İşçiliği Fiyatı Kalıp + Demir İşçiliği + Beton– 75 TL m2

Kalıp İşçiliği Fiyatı (Kalıp Malzeme Dahil) – 40TL m2

Demir İşçiliği Fiyatı – 25 TL m2

Beton İşçiliği Fiyatı – 15 TL m2

Duvar İşçiliği Fiyatı – 12 TL m2

Kaba Sıva İşçiliği Fiyatı – 8 TL m2

Taş Duvar İşçiliği Fiyatı – 70 TL m2

  • Fiyatlar bilgilendirme amaçlıdır.
  • Fiyatlar ortalama fiyatlardır.
  • Fiyatlar konum, mekan, şehir ve şahsa göre değişiklik gösterebilir.

About admin

Check Also

İnşaat Kum Çakıl Mıcır Fiyatları 2021 Listesi

Yüzyıllar boyunca kum; İnşaat, tarım, peyzaj, tasarım ve altyapı gibi bir çok işletme için önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir