Renault Arkana Gün Yüzüne Çıktı


Renault Arkana
Renault Arkana

Renault Arkana Gün Yüzüne Çıktı! Renault compact SUV kategorisindeki yeni modeli Arkana’yı Moskova’da gün yüzüne çıkardı. Fransız üretici Renault’un çok konuşulan coupe SUV modeli Arkana, Rusya’nın başkenti Moskova’da görücüye çıktı. Tasarımı tamamen gözler önüne serilen aracın Avrupa’da satışa sunulmayacağı söyleniyor.

Renault Arkana
Renault Arkana

Coupe-SUV modelleri bir zamanlar yalnızca premium segmentte yer alıyordu fakat artık Renault gibi standart otomobil üreticileri de pizzadan bir dilim almak için kolları sıvadı. Rusya’da düzenlenen Moskova Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Arkana, daha fazla tarz arayan ama iç hacimden de ödün vermek istemeyenler için geliştirildi.

Renault Arkana
Renault Arkana

Renault, yeni Coupe-SUV aracının basın görsellerini dağıttı ancak görseller yalnızca aracı dışarıdan gösteriyor. Bu durumda da önümüzde iki ihtimal bulunuyor. Ya aracın iç mekanı henüz gösterilebilecek kadar hazır değil; ya da Renault, genel lansmana kadar aracın iç mekanının gizli kalmasını istiyor.

Renault Arkana
Renault Arkana

Son olarak Renault’un açıklamasına göre Arkana, 2019 yılı itibari ile piyasaya sunulacak. Araç ilk olarak Rusya’ya satışa sunulacak. Rusya’yı takiben önce Asya, sonra da global pazar yeni Renault Arkana ile tanışacak. Aracın Türkiye satışı ile ilgili detaylar henüz bilinmiyor.

Renault Arkana
Renault Arkana

Arkana şu aşamada konsept bir otomobil ancak önümüzdeki yıl seri üretime geçileceği söyleniyor.


Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir