Taksiti Ödeyemezse Eşeği Elinden Alınacak

Mardin Kızıltepe’de, çobanlık yapan Celal Dinler’in 7 taksitle 700 Tl ye satın aldığı biricik eşeği, kalan 5 taksiti ödeyemediği için elinden alınacak.

Kızıltepe’ye bağlı Gürmeşe mahallesinde yaşayan 8 çocuk babası Celal Dinler, çobanlık yaparak geçimini sağlıyor. Çobanlık yapan Dinler günlük işlerinde kendisine yardımcı olması için 2 ay önce bir eşek satın aldı. 700 Tl karşılığında 7 taksitle satın aldığı eşiğine ”Öksüz” adını verdi. 2 ay taksit ödedikten sonra 3. taksiti işleri istediği gibi gitmediği için ödeyemedi. Taksiti ödeyemediği için eşeğinin elinden alınacağını söyleyen Dinler, hayırseverlerin kendisine yardım etmesi için çağrıda bulundu.

Öksüz’ünden ayrılmak istemediği söyleyen Dinler, “Çocuklarımın geçimini sağlamak için köyde gündelik olarak çobanlık yapıyorum. Bazen iş yok ama olduğu zaman bir eşeğe ihtiyacım oluyordu. Ben de bir eşek satın aldım. 700 liraya anlaşıp, 7 taksit halinde ödeme yapacaktım. İlk iki taksitini ödedim. Çobanlık yaptığım zaman yemeğimi ve suyumu eşeğin semerine koyuyorum. Bana çok yardımı oluyor. Eşeğime ‘Öksüz’ adını verdim. Taksitlerimi ödemekte zorlandığım için Öksüz’ümden ayrılmak istemiyorum” dedi.

About admin

Check Also

İlişkiden Sonra Gusül Almadan İkinci Kez İlişkiye Girilirmi?

Merhaba bu makalede bilgi sahibi olmanız adına, oldukça ilginç bir konuyu inceledik. Tahmin ediyoruz ki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir